Používaním stránok prevádzkovaných VILLA RUSTICA, s.r.o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info

Ocenenie: Developer roka 2020 – 2. miesto v sekcii: Rezidenčné stavby.

ASB GALA je rešpektovaným podujatím.  Objektívne kritériá zostavila realitno-poradenská spoločnosť JLL spolu s organizátorom súťaže – vydavateľstvom JAGA. Cieľom súťaže je prezentácia kvalitného stavebníctva a architektúry. Ambíciou už štrnásteho odovzdávania výročných cien je vyzdvihnúť prácu významných odborníkov a ich prínos pre slovenské stavebníctvo, architektúru a cez investície a realizácie aj prínos pre slovenské mestá a obce. Kvalitatívne a kvantitatívne kritériá sú zostavené tak, aby medzi najlepšími mohli byť nielen veľkí hráči, ale aj takí, ktorí stavajú menšie, ale kvalitné a prínosné projekty.

ASB Developer roka 2020 Developer roka - 2. miesto v sekcii Rezidencie

Ocenenie: Honorable Mention in Architectural Design / Residential Multi Unit

Architecture Masterprize je rešpektovaná medzinárodná súťaž  v Los Angeles, USA

Svahovitý terén starej záhradkárskej štvrti umožnil vytvoriť koncepciu budov navzájom prepojených podzemnou garážou. Na jeho streche vznikol priestor pre súkromné predzáhradky, ako aj poloverejný priestor so zeleňou, detským ihriskom a multifunkčným športovým zariadením. Jednoduchú architektonickú podobu troch budov nepravidelného lichobežníka rozdeľuje betónový parter a charakteristické príbehy s károvanou kompozíciou okien s nízkymi parapetmi a okenicami. Je ukončená ustupujúcou podlahou loftových jednotiek s rastrovanou drevenou fasádou.

Architecture Masterprize Cena v medzinárodnej súťaži, LA, USA

Ocenenie: BIG SEE Architecture Award 2020 winner

BIG je nezisková organizácia, ktorá podporuje rozvoj kreatívnej ekonomiky, Ljubljana, Slovenia

Tri obytné objemy záhradných víl v Bratislave, ktoré navrhla spoločnosť Vavrica Architekti, sú jednoduché, ale zároveň hravé vďaka svojej kockovanej fasádnej kompozícii.

BIG SEE Award 2020 winner Cena v medzinárodnej súťaži, Ljubljana, SLO

Sme hrdým partnerom festivalu Dni architektúry a dizajnu 2020.

DAAD sa téme bratislavského developmentu systematicky venuje už niekoľko rokov. Na výstave DEVELOPMENT sa za ten čas verejnosti predstavil rad najaktuálnejších developerských projektov s cieľom poukázať na významné urbanistické a architektonické intervencie do štruktúry mesta. Dejiskom tohoročného DEVELOPMENTU bude festivalové vysielacie štúdio, ktoré nás v online priestore prenesie bližšie k vybraným projektom a sprostredkuje koncentrovaný pohľad na aktuálne tendencie v rozvoji Bratislavy.

PEKNÁ VYHLIADKA prichádza s konceptom vertikálneho terasového domu. Obyvatelia bytov na každom podlaží si môžu dopriať relax na privátnej terase s výhľadom na Devínsku Kobylu, Malé Karpaty a Záhorskú nížinu. Veľké panoramatické terasy plnohodnotne rozširujú obytnú plochu každého bytu. Zámerom architektov bolo vytvoriť synergiu komfortného bývania s prírodným prostredím a zeleňou. Pekná vyhliadka pozitívne prispieva k postupnému formovaniu Záhradného mesta.

Partner DAAD 2020 Partner festivalu architektúry umenia a filmu

Projekt malými posunmi osvedčených štandardných developerských schém vystaval precíznu základnú abecedu svojej architektúry. Architekti tu ponúkajú produkt bytových jednotiek pre anonymného užívateľa, ktorému ponúkajú kvalitné prevedenie bytového domu s kvalitnými užívateľskými parametrami. Unifikácia prvkov domu – okno, balkón, parter – hlavná hmota objektu – nadstavba, dispozícia bytovej jednotky, predpriestor a i. – majú svoje architektonické čaro, ktoré má dopad aj na všeobecné nazeranie na estetiku a štandardy bežného developerského úspešného produktu. Preverovanie racionálnych a premyslených schematických postupov dostáva aj v minimálnych posunoch autentický autorský zámer a kultivovanú kvalitu.

ARCHITECT+ Magazín o architektuře, časopis roku ČR

Na projekte VAVRICA ARCHITEKTI zreteľne cítiť ruku gramotných architektov. Zaujme racionálne a logické usporiadanie hmôt a priestorov, aj elegantná a čistá forma samotných domov. Na zapustenej podnoži s parkovaním vznikol verejný priestor prepojený zelenými plochami.

archinfo.sk internetový portál o architekltúre

Projekt Záhradné vily v parkovom prostredí neďaleko masívu Devínska Kobyla vytvoril kompaktný architektonický celok, ktorý vychádza z premysleného urbanistického konceptu na svahovitom pozemku. Opäť sa potvrdilo to známe a overené – na dosiahnutie pôsobivého výrazu netreba veľa.

ASB odborný magazín o stavebníctve

Záhradné vily sú rozhodne príjemným prekvapením na konci Dúbravky, ich realizáciou pribudli do projektu Záhradné mesto objekty s jednoduchou a nadčasovou architektúrou. Zeleň sa významne podieľa na celkovej atmosfére a kvalite bývania. Projekt predstavuje pokračovanie väčšieho konceptu Záhradného mesta od spoločnosti ARCHIKÓD. Ide o obytnú štvrť, ktorá vzniká okolo ulice Martina Granca.

nehnutelnosti.sk internetový portál o nehnuteľnostiach

Dobrá správa: developeri odmietajú rozvíjať panelákovú kultúru, ktorá sa stala stigmou slovenských sídlisk dvadsiateho storočia. Nová generácia obytných štvrtí sa vydáva odlišným smerom. Dokazuje to aj dúbravský projekt Villa Rustica – Terasy, v ktorého koncepcii sa spája to najkvalitnejšie z bytových domov a najkrajšie z prírodného okolia Bratislavy.

SaB Magazín o stavebníctve

Spoločnosť ARCHIKÓD postupne prebudováva celú malú štvrť, jednotlivé projekty zarámcovala do spoločného názvu Záhradné mesto, čo má naznačovať úzke prepojenie zástavby s blízkym prírodným zeleným prostredím. K známym projektom patrí Villa Rustica, Pekná Vyhliadka alebo Záhradné Vily, ktoré sú aktuálne nominované na Cenu za architektúru (CEZAAR-a) v kategórii Bytové domy. K týmto vcelku podareným projektom by mal teraz pribudnúť nový v podobe bytového súboru Villa Rustica – Terasy.

YIM.BA Nezávislé občianske združenie Yes In My Bratislava

Napíšte nám

Výpočet mesačnej splátky

Vlastné zdroje
Výška hypotéky
Splatnosť
rokov
Úroková sadzba
%
  • Mesačná splátka
  • ---