Používaním stránok prevádzkovaných VILLA RUSTICA, s.r.o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím Viac info

Čo je pre tento koncept trojice domov od ARCHIOD-u charakteristické? Je to praca s farebnosťou, výtvarnosť fasád a verejného priestoru, kvalitný, členitý a viacúrovňový verejný priestor, dostatok súkromnej, poloverejnej a verejnej zelene, primerane zvolená občianska vybavenosť, balkón alias terasa – ako kvalitný exteriérový priestor bytu, dostatok svetla v bytoch, variabilita a viacúrovňovosť bytov všetkých veľkostí, bezbariérový prístup do bytov a ich upraviteľnosť, veľké pivničné kobky, komunitná terasa na najvyššom podlaží jedného z bytových domov.

SaB Časopis o architektúre a dizajne 2021/09

ARCHIKÓD je partnerom Dní architektúry a dizajnu.
Polyfunkčný súbor prichadza s konceptom vertikálneho terasového domu. Obyvatelia bytov na každom podlaží si môžu dopriať relax na privátnej terase s výhľadom. Realizovaný objekt podporuje kreovanie komunitného centra pre obyvateľov celej štvrte. Jeho náplňou bude námestie s mestským mobiliárom a podlubím, verejný park, detské ihriská, pasáž a pešie trasy nadväzujúce na susednú mestskú časť.

DAAD JE KAŽDOROČNÝ FESTIVAL OSLAVUJÚCI ARCHITEKTÚRU, DIZAJN A UMENIE, TVORIVÉ BOHATSTVO, SOCIÁLNE DÔSLEDKY A SILU NA ZMENU. ZÁMEROM FESTIVALU DAAD JE VYTVORIŤ FORMÁT PRE POSILNENIE POZITÍVNEHO VNÍMANIA ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU NA SLOVENSKU. FESTIVAL V PREZENTÁCIACH, PREDNÁŠKACH, VÝSTAVÁCH, SEMINÁROCH, WORKSHOPOCH A DISKUSIÁCH RIEŠI KĽÚČOVÉ OTÁZKY Z HĽADISKA ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU.
DAAD 2021 Festival oslavujúci architektúru a umenie

Ocenenie: Developer roka 2020 – 2. miesto v sekcii: Rezidenčné stavby.

ASB GALA je rešpektovaným podujatím.  Objektívne kritériá zostavila realitno-poradenská spoločnosť JLL spolu s organizátorom súťaže – vydavateľstvom JAGA. Cieľom súťaže je prezentácia kvalitného stavebníctva a architektúry. Ambíciou už štrnásteho odovzdávania výročných cien je vyzdvihnúť prácu významných odborníkov a ich prínos pre slovenské stavebníctvo, architektúru a cez investície a realizácie aj prínos pre slovenské mestá a obce. Kvalitatívne a kvantitatívne kritériá sú zostavené tak, aby medzi najlepšími mohli byť nielen veľkí hráči, ale aj takí, ktorí stavajú menšie, ale kvalitné a prínosné projekty.

ASB Developer roka 2020 Developer roka - 2. miesto v sekcii Rezidencie

Ocenenie: Honorable Mention in Architectural Design / Residential Multi Unit

Architecture Masterprize je rešpektovaná medzinárodná súťaž  v Los Angeles, USA

Svahovitý terén starej záhradkárskej štvrti umožnil vytvoriť koncepciu budov navzájom prepojených podzemnou garážou. Na jeho streche vznikol priestor pre súkromné predzáhradky, ako aj poloverejný priestor so zeleňou, detským ihriskom a multifunkčným športovým zariadením. Jednoduchú architektonickú podobu troch budov nepravidelného lichobežníka rozdeľuje betónový parter a charakteristické príbehy s károvanou kompozíciou okien s nízkymi parapetmi a okenicami. Je ukončená ustupujúcou podlahou loftových jednotiek s rastrovanou drevenou fasádou.

Architecture Masterprize Cena v medzinárodnej súťaži, LA, USA

Ocenenie: BIG SEE Architecture Award 2020 winner

BIG je nezisková organizácia, ktorá podporuje rozvoj kreatívnej ekonomiky, Ljubljana, Slovenia

Tri obytné objemy záhradných víl v Bratislave, ktoré navrhla spoločnosť Vavrica Architekti, sú jednoduché, ale zároveň hravé vďaka svojej kockovanej fasádnej kompozícii.

BIG SEE Award 2020 winner Cena v medzinárodnej súťaži, Ljubljana, SLO

Projekt malými posunmi osvedčených štandardných developerských schém vystaval precíznu základnú abecedu svojej architektúry. Architekti tu ponúkajú produkt bytových jednotiek pre anonymného užívateľa, ktorému ponúkajú kvalitné prevedenie bytového domu s kvalitnými užívateľskými parametrami. Unifikácia prvkov domu – okno, balkón, parter – hlavná hmota objektu – nadstavba, dispozícia bytovej jednotky, predpriestor a i. – majú svoje architektonické čaro, ktoré má dopad aj na všeobecné nazeranie na estetiku a štandardy bežného developerského úspešného produktu. Preverovanie racionálnych a premyslených schematických postupov dostáva aj v minimálnych posunoch autentický autorský zámer a kultivovanú kvalitu.

ARCHITECT+ Magazín o architektuře, časopis roku ČR

Na projekte VAVRICA ARCHITEKTI zreteľne cítiť ruku gramotných architektov. Zaujme racionálne a logické usporiadanie hmôt a priestorov, aj elegantná a čistá forma samotných domov. Na zapustenej podnoži s parkovaním vznikol verejný priestor prepojený zelenými plochami.

archinfo.sk internetový portál o architekltúre

Projekt Záhradné vily v parkovom prostredí neďaleko masívu Devínska Kobyla vytvoril kompaktný architektonický celok, ktorý vychádza z premysleného urbanistického konceptu na svahovitom pozemku. Opäť sa potvrdilo to známe a overené – na dosiahnutie pôsobivého výrazu netreba veľa.

ASB odborný magazín o stavebníctve

Záhradné vily sú rozhodne príjemným prekvapením na konci Dúbravky, ich realizáciou pribudli do projektu Záhradné mesto objekty s jednoduchou a nadčasovou architektúrou. Zeleň sa významne podieľa na celkovej atmosfére a kvalite bývania. Projekt predstavuje pokračovanie väčšieho konceptu Záhradného mesta od spoločnosti ARCHIKÓD. Ide o obytnú štvrť, ktorá vzniká okolo ulice Martina Granca.

nehnutelnosti.sk internetový portál o nehnuteľnostiach

Dobrá správa: developeri odmietajú rozvíjať panelákovú kultúru, ktorá sa stala stigmou slovenských sídlisk dvadsiateho storočia. Nová generácia obytných štvrtí sa vydáva odlišným smerom. Dokazuje to aj dúbravský projekt Villa Rustica – Terasy, v ktorého koncepcii sa spája to najkvalitnejšie z bytových domov a najkrajšie z prírodného okolia Bratislavy.

SaB Magazín o stavebníctve

Napíšte nám

Výpočet mesačnej splátky

Vlastné zdroje
Výška hypotéky
Splatnosť
rokov
Úroková sadzba
%
  • Mesačná splátka
  • ---